Budowa Stron i Sklepów Internetowych ☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

  Budowa Stron i Sklepów Internetowych
☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

START STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Opieka nad stroną internetową
administracja e-commerce Warszawa

Opieka nad stroną internetową. Dlaczego to tak ważne?

Opieka nad stroną www, administrowanie, zarządzanie stroną internetową na Wordpress, czy prowadzenie strony internetowej, to działania, które określają profesjonalną obsługę i wsparcie techniczne dla prawidłowego funkcjonowania Twojego miejsca w sieci.
Jak powinno wyglądać to wsparcie w praktyce?

Wyobraź sobie, że użytkownik Internetu szukając określonych informacji trafił na Twoją stronę, a zakładka z ofertą czy cennikiem nie działa, albo uruchamia się bardzo powoli. Potencjalny klient natychmiast opuści taki serwis znajdując kolejny, bo jest ich w sieci mnóstwo. Potrzebujesz zaktualizować zawartość strony, zmienić teks, dodać grafiki a nie wiesz jak, albo obawiasz się to zrobić własnoręcznie. Brzmi znajomo? Jeśli skorzystasz z naszych usług administrowania stronami internetowymi, takie problemy przestaną zaprzątać Twoją głowę. Gdy zdecydujesz się działać samodzielnie, prawdopodobnie warto czytać dalej.

Wordpress platforma do prowadzenia bloga

Zarządzanie stroną internetową to szereg systematycznych i konkretnych działań aby wszystko działało poprawnie. Twórcy Wordressa, często ulepszają swoje produkty publikując najnowsze wersje istniejącego oprogramowania. Gdy masz stronę zbudowaną na Wordpress, pamiętaj o regularnej aktualizacji całego systemu i wykorzystanych wtyczek. Ta podstawowa czynność jest absolutnie niezbędna. Uchroni Cię przed ewentualnym atakiem hackerskim, kradzieżą danych Twoich klientów czy infekcją wirusa. Aktualizacje poprawiają również wydajność systemu i prędkość wyświetlania witryny.

Jeśli strona lub sklep internetowy ulegnie awarii istotne jest jak najszybsze jej usunięcie. Aby było to możliwe, wykonuj systematycznie kopie zapasowe plików i bazy danych. Tworzenie kopii zapasowych strony, czyli backupów to jedno z ważniejszych zadań w ramach administrowania stroną internetową. Kopie bezpieczeństwa przechowuj w kilku miejscach jednocześnie. Na przykład w chmurze i zaszyfrowanym dysku zewnętrznym. Dzięki nim, nawet w przypadku poważnej awarii serwera odzyskasz swoje dane i treści strony internetowej. Aktualna kopia danych jest również niezbędna w przypadku migracji do innej firmy hostingowej aby przenieść ustawienia i pliki.

Monitorowanie widoczności w sieci

Monitorowanie widoczności w sieci

Tworzenie strony internetowej najczęściej składa się z wielu etapów. To proces, który uwzględnia bieżący rozwój firmy i odzwierciedla go na łamach Twojej witryny. Za każdym razem, gdy oferujesz nowe produkty czy aktualizujesz swoją ofertę powinieneś te zmiany opublikować na stronie internetowej. Możesz to robić samodzielnie lub wykorzystać kompleksową usługę opieki nad stroną. W przypadku współpracy ze specjalistą możesz liczyć na pomoc w kwestii tworzenia nowych podstron (zakładek) i zachowania ich spójności, dodawania map, formularzy, galerii zdjęć, aktualizację treści oraz optymalizację SEO. Możesz również wzbogacić stronę o nowe funkcjonalności!


Załóżmy, że Twoja strona lub sklep internetowy działała poprawnie, jest atrakcyjna i aktualna. To nie zawsze wystarczy aby dotrzeć do odbiorców i osiągnąć pełen sukces. Wskazane jest monitorowanie widoczności w sieci na wybrane frazy kluczowe. Potrzeba do tego sporej wiedzy i odpowiednich narzędzi SEO. Rekomendowane słowa kluczowe musisz wkomponować w treści publikowane na swoich witrynach. Prawidłowo opisane grafiki czy uporządkowane nagłówki mają istotny wpływ na pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych. Przekłada się to na zwiększenie liczby odwiedzających oraz większy zasięg widoczności witryny.

Ile kosztuje zarządzanie i opieka nad stroną internetową?

Tego typu usługi prowadzone są zwykle w trybie abonamentowym, z miesięczną opłatą gwarantującą stałe wsparcie specjalistów przy prowadzeniu strony www. Cena zależy od rodzaju strony internetowej i wybranego zakresu czynności. Stawki zaczynają się od 300-450 zł miesięcznie. Rzadko kiedy sięgają kilku tysięcy. Często w ramach takiego abonamentu przysługuje Ci konkretna liczba godzin, którą specjaliści w danym miesiącu poświęcają na prace nad Twoją stroną www. Utrzymanie strony internetowej jest niemniej ważne niż jej stworzenie. Dlatego dbaj o właściwą opiekę nad stroną firmową. Dzięki temu w razie problemów możesz liczyć na ich błyskawiczne rozwiązanie.

Kiedy warto skorzystać z opieki nad stroną internetową?

Zarządzanie stroną internetową to usługa skierowana przede wszystkim do firm, które nie dysponują wystarczającym potencjałem albo mają mało czasu na samodzielne prowadzenie strony internetowej. Opieka nad stroną internetową sprawdzi się też w sytuacji, gdy chcesz mieć pewność że strona działa sprawnie i jest na bieżąco aktualizowana, a dodatkowo potrzebujesz wprowadzać dowolne zmiany w obrębie strony internetowej wraz z rozwojem oferty czy pojawieniem się nowych pomysłów wizerunkowych. Stałą współpracę ze specjalistami doceniają także ci, którzy nie posiadają własnego działu lub specjalisty do spraw marketingu.

Proste strony wizytówki, na których nowe treści pojawiają się rzadko, a publikowane materiały głównie przedstawiają podstawową ofertę i zachęcają klienta do kontaktu z firmą nie wymagają wiele pracy. Mogą być bez problemu obsługiwane samodzielnie, bez pomocy specjalistów. W takim przypadku usługę opieki nad stroną internetową polecamy tylko po to, aby odświeżyć jej wizerunek i przeprowadzić niezbędne aktualizacje gwarantujące bezpieczeństwo strony.

Lista podstawowych czynności administracyjnych

  • ● aktualizacja WordPressa i wtyczek,
  • ● wykonywanie kopii zapasowych,
  • ● monitoring usterek i bieżące naprawy,
  • ● inspekcja kodu niezbędnego do działania strony,
  • ● śledzenie statystyk i analityka strony,
  • ● zarządzanie optymalizacją treści,
  • ● dodawanie tekstów i przygotowanie grafik,
  • ● dopasowanie strony do aktualnych trendów,
  • ● aktywna modyfikacja wraz z rozbudową strony internetowej

Usługa zarządzania stroną internetową to szereg złożonych czynności. Zapewnia opiekę, fachową pomoc i wsparcie na każdym etapie współpracy. Które działanie jest Twoim faworytem? Skontaktuj się z nami. Zapraszamy do współpracy.

Ewelina

Autor: Ewelina
Data publikacji: 31.03.2023 | Aktualizacja: 03.02.2024

Oceń artykuł:

>