Budowa Stron i Sklepów Internetowych ☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

  Budowa Stron i Sklepów Internetowych
☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

O NAS STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Content marketing sposobem
na reklamę produktów i usług

Co to jest content marketing?

Content marketing to działania polegające na tworzeniu i udostępnianiu wartościowych treści, aby przyciągnąć uwagę i zainteresować określoną grupę odbiorców. Podstawowym zadaniem jest zrozumienie potrzeb Twojej grupy docelowej i dostarczanie im wartościowych oraz użytecznych informacji, które pomogą rozwiązać ich problemy.
Odpowiednio przemyślany marketing treści to prosty przepis na zaangażowanie i budowanie silnych relacji z klientami. Interesujący przekaz, który odpowiada na pytania i potrzeby określonej grupy docelowej, tworzy pozytywne skojarzenia z Twoją marką. Regularne publikacje zwiększają szansę na konwersję odbiorców i są skutecznym sposobem na reklamę Twoich produktów i usług.

Podstawowe zadania content marketingu

W dzisiejszym cyfrowym świecie, w którym konkurencja jest aktywna w każdej branży, content marketing staje się szczególnie ważny dla wyróżnienia się i sukcesu Twojej marki. Przyjrzymy się głównym powodom, dlaczego warto dzielić się z odbiorcami wartościową treścią.

Większa świadomości marki

Jednym z najważniejszych celów content marketingu jest budowanie świadomości marki wśród potencjalnych klientów. Dostarczając wartościowe treści, docierasz do swojej grupy docelowej i przykuwasz ich uwagę. Publikując regularnie, budujesz zaufanie a to sprawia, że klienci są bardziej skłonni do zapamiętania marki i rozważenia jej oferty.

Większy ruch na stronie internetowej

Kolejnym ważnym aspektem content marketingu jest zwiększanie ruchu na Twojej stronie internetowej. Poprzez wartościowe treści zoptymalizowane pod kątem SEO, zwiększasz widoczność Twojej marki w wynikach wyszukiwania. Gdy więcej osób będzie odwiedzało Twoją stronę, szukając informacji i rozwiązań związanych z Twoją branżą, doprowadzi to do większej liczby potencjalnych klientów.

Budowa relacji z klientami

Content marketing pozwala firmom na nawiązanie dialogu z potencjalnymi klientami. Odpowiednio budowane relacje przynoszą korzyści zarówno dla marki, jak i kupującego. Dzięki podtrzymywaniu dialogu firmy mogą lepiej zrozumieć ich potrzeby, oczekiwania i intencje. Relacje międzyludzkie towarzyszą nam zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W budowaniu i podtrzymywaniu relacji liczy się wzajemny szacunek, zaufanie, empatyczne podejście do drugiego człowieka, oraz umiejętność współpracy.

Korzyści z content marketingu

Marketing treści w reklamie

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości treść?

 •   ❯  Pomaga w podjęciu decyzji zakupowej,
 •   ❯  Pozwala zbudować zaufanie i wizerunek eksperta,
 •   ❯  Wspiera pozostałe kanały marketingowe,
 •   ❯  Generuje pożądany ruch na stronie internetowej,
 •   ❯  Przyciąga uwagę i podkreśla wiedzę autora,
 •   ❯  Treści trafiają do odpowiedniej grupy docelowej,
 •   ❯  Jest stosunkowo tanim sposobem marketingu.

Jakie są najpopularniejsze kanały dystrybucji treści?

Opracowaną treść musisz skutecznie dostarczyć swoim odbiorcom. Dzięki temu Twoja opowieść nie pozostanie anonimowa a czytelnicy wypromują Twoje przesłanie. Dystrybucja content marketingu może odbywać się na kilku poziomach równocześnie. Na kanałach własnych, w opłacanych mediach oraz przekazem generowanym przez internautów. Działając w taki sposób zwiększasz szansę na dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej. Dystrybucja treści jest niezwykle istotnym zadaniem. Jeśli na początku nie bardzo wiesz, do kogo chcesz dotrzeć ze swoim przekazem i jakich odbiorców poszukujesz, zacznij od śledzenia tematycznych forów internetowych oraz stron blogerów i dziennikarzy. Sprawdzaj, gdzie są aktywni i co udostępniają. Potencjalnych zainteresowanych znajdziesz także wśród społeczności z którymi często wchodzisz w interakcje. Zastanów się, co im możesz udostępniać żeby wywołać reakcję zwrotną.

Strony internetowe i blogi

Z pewnością, artykuły na własnych stronach internetowych i blogach to najbardziej popularne kanały dystrybucji treści w content marketingu. Są naturalną i darmową platformą do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z klientami. Możesz tu pisać na wszelkie tematy związane z branżą, w której działa Twoja firma. Są one również idealne do pozycjonowania strony internetowej w wynikach wyszukiwania, dzięki lokowaniu właściwych słów kluczowych i optymalizacji SEO. Jeśli potrzebujesz własnej strony www albo bloga skontaktuj się z nami.

Media społecznościowe

W social mediach łatwo i szybko udostępnisz treści graficzne, muzyczne i wideo. Social media stały się nieodłącznym elementem content marketingu ze względu na obecność szerokiej grupy docelowej. Poza specyfiką Twojej branży oraz określeniem celów marki, ważna jest także analiza potrzeb jej potencjalnych odbiorców. Przedstawiciele młodszego pokolenia posiadają inne preferencje formatu treści oraz kanałów komunikowania się z daną marką. Analizuj więc zachowania i opinie internautów na temat swojej oferty w social mediach, bo jest to cenną wskazówką w trakcie wyboru kanału dystrybucji treści. Jeśli Twoje działanie w social mediach będzie systematyczne i strategicznie zaplanowane, zbudujesz zaangażowanie oraz zainteresowanie swoimi produktami.

E-mail marketing

Poczta elektroniczna to doskonały sposób utrzymywania relacji między Twoją marką a jej odbiorcami. Jest jedną z najbardziej personalnych i prywatnych form kontaktu. Zaletą jest minimalny koszt i niezależność od kanałów w mediach społecznościowych. Wystarczy aplikacja do obsługi e-mail marketingu oraz czas poświęcony na ich pisanie. E-mail marketing polega na masowym wysłaniu wiadomości wizerunkowych, sprzedażowych albo newsletterów do zainteresowanych nimi osób.

Programy dedykowane do masowej korespondencji wyposażone są w narzędzia analityczne, które dostarczają Ci dokładnych i wiarygodnych statystyk. Samodzielnie możesz dopasować wygląd i treści maili, segmentować odbiorców czy wybierać pory przesyłki, aby odbiorcy byli w pełni zadowoleni. Na etapie pozyskiwania kontaktów zadbaj o zgodę na to każdego odbiorcy. Musi on również wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną oraz na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO.

Jakie treści warto publikować w ramach content marketingu?

 • ● Artykuły blogowe. Wpisy na blogu to jeden z najpopularniejszych formatów content marketingu. Dotyczą różnych zagadnień związanych z ofertą firmy, branżą, czy ogólnie pojętym marketingiem,
 • ● Wartościowe badania i raporty. Pomagają w dotarciu do szerszej grupy odbiorców. Oryginalne informacje i unikalne dane, to sposób na zdobycie linków zewnętrznych. Ludzie chętnie sięgają do wyników badań, powtarzają je, udostępniają i posługują się nimi,
 • ● Bazy wiedzy. Sekcje poradnikowe na blogu są powodem, dla którego stali czytelnicy regularnie powracają na stronę. Nowi trafiają na nią, szukając rozwiązania konkretnych problemów i dłużej pamiętają o firmie,
 • ● Artykuły jakościowe. Podczas prowadzenia bloga, warto czasami napisać dłuższy, specjalistyczny artykuł, który również będzie pracował na sukces firmy,
 • ● Posty w mediach społecznościowych. Aktywność w mediach społecznościowych to doskonały sposób na dotarcie do grona odbiorców w szerokim przedziale wiekowym. Wykorzystasz je do informacji o wydarzeniach, promocji produktów, oraz do dzielenia się informacjami w formie grafiki lub filmu,
 • ● E-booki. Przy pomocy e-booka dostarczysz potencjalnym klientom wyczerpującej wiedzy na konkretny temat. W takich publikacjach zazwyczaj przedstawiasz złożone informacje w łatwy do zrozumienia sposób. E-booki powodują wzmocnienie autorytetu marki i służą do generowania leadów.

Content marketing poza tworzeniem treści, to także strategia promocji marki. Dzięki niemu dotrzesz do szerszej grupy odbiorców, zbudujesz zaufanie i przyciągniesz nowych klientów. Pamiętaj, że sukces w content marketingu wymaga cierpliwości, ciągłego doskonalenia i świadomości potrzeb Twoich odbiorców. Tą strategię powinieneś niezwłocznie zastosować w swoim biznesie!

Ewelina

Autor: Ewelina
Data publikacji: 31.12.2022 | Aktualizacja: 12.01.2024

Oceń artykuł:

>