O NAS STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Projekty graficzne na strony
internetowe i Social Media.

Jaką istotną funkcję spełniają obrazy w witrynach internetowych?

Grafika na strony internetowe

Szata graficzna każdej strony internetowej, sklepu e-commerce czy bloga, poza akcentem estetycznym, pomaga przyciągnąć uwagę użytkownika oraz łatwiej zrozumieć prezentowaną treść. Umiejętnie skomponowane obrazy działając na wyobraźnię motywują odbiorców do zakupu produktów czyniąc dowolny przedmiot albo usługę czymś wyjątkowym. Przedstawiona w odpowiedniej formie grafika, może również spełniać funkcję edukacyjną albo w sposób zrozumiały ilustrować jakiś trwający proces na osi czasu.

Odpowiednie elementy graficzne, które dla Ciebie wykonamy, wpłyną pozytywnie na Twój wizerunek w świecie Internetu, wzbudzą zachwyt i osiągną wysoką pozycję w przeglądarce internetowej podczas wyszukiwania obrazem.

Identyfikacja graficzna. Branding marki

Branding jest budowaniem świadomości marki wśród klientów na rynku. Identyfikacja wizualna to wszystkie wizualne aspekty związane z Twoją marką. Jest więc narzędziem brandingu, które wspiera budowanie świadomości marki. Skuteczna, trwała i spójna identyfikacja graficzna posłuży promowaniu wizerunku firmy na wiele lat i zapisze się w pamięci klientów.

Identyfikację wizualną utworzysz na podstawie właściwej strategii, która określa profil odbiorcy, spełnia założone cele, trafia do konkretnej grupy docelowej i wyróżnia Twoją firmę wśród innych.

Identyfikacja graficzna marki

Logo i logotyp

Logo to unikalny symbol graficzny służący do identyfikacji marki albo przedsiębiorstwa. Logotyp przedstawia nazwę marki za pomocą tekstu. Jest to jeden ze składników logo i może samodzielnie tworzyć znak firmowy. Sygnet, czyli znak graficzny zamiast pełnego logo często jest używany w mediach społecznościowych jako ikona firmy albo awatar.

Paleta kolorów

Dobór barw firmowych jest ważnym aspektem budowania wizerunku. Kolorystyka strony firmowej wnosi potężny ładunek emocji i wpływa na odbiorców Twojej marki. Wybrane barwy będą harmonijnie ze sobą współistniały, jeśli wybierzesz 2-3 kolory podstawowe i uzupełnisz paletę odcieniami kolorów głównych.

Fonty i typografia

Typografia odpowiada za prezentację tekstów lub treści w odpowiedni i estetyczny sposób. Fonty oraz kroje pisma na stronach internetowych decydują o jakości przekazu, która odgrywa decydującą rolę. Wybierając zestaw fontów uwzględnij aspekty techniczne, takie jak czas ładowania czy znaki specjalne fontów, oraz dostępność dla użytkowników, czyli czytelność, kontrast i wysokość linii.

W jakiej formie publikować grafikę na stronie www i w social mediach?

Tworzenie grafiki internetowej

Zdjęcia

Poszukując produktu lub usługi ocena zawartości witryny trwa zaledwie kilka sekund. W tak krótkim czasie zdjęcia mają największą szansę na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Zachęcą do pozostania na dłużej i zapoznania się z Twoim przekazem albo ofertą.

Ilustracje

Ilustracja jest ściśle związana z tekstem któremu towarzyszy. Jej zadanie to wyjaśnienie albo uzupełnienie napisanej treści. Umieszczona równo z tekstem (tak, jak w tym akapicie) zachęci do przeczytania publikowanego artykułu.

Zastosowanie infografiki

Infografiki

Za pomocą infografiki przekażesz nawet złożone informacje czytelnie i w zrozumiały sposób. Infografika jest połączeniem symboli, ilustracji, wykresów oraz krótkich, wyjaśniających tekstów, które tworzą atrakcyjne i łatwe do przyswojenia streszczenie omawianego tematu. Znajduje również zastosowanie w prezentacji danych na osi czasu jak np. życiorys czy przepis kulinarny. Doskonale sprawdza się, gdy w sposób graficzny opowiadasz jakąś ciekawą historię.

Ikony (piktogramy)

Ikony często zastępują tekst informacyjny i pomagają w zachowaniu porządku w kompozycji treści. Wykorzystasz je przy listach punktowanych czy opisach kategorii w ofercie. Te proste symbole uzupełniają typografię a komunikując tylko jeden przekaz ułatwiają zrozumienie informacji.

Animacje

Animacja efektownie eksponuje elementy Twojej witryny a strona staje się bardziej dynamiczna i atrakcyjna. Animować możesz różne obiekty np. grafikę, przyciski czy tekst. Spośród wielu typów animacji wybierz efekt dostosowany do Twoich potrzeb. Rozmiar obrazu może się zmieniać po najechaniu na niego kursorem, przycisk zmieni kolor tła, żeby podkreślić swoją interaktywność, górne menu zmniejszy wysokość po zeskrolowaniu. Ogranicza Cię tyko wyobraźnia. Zachowaj jednak stosowny umiar i pamiętaj, że animacje, tak jak wszystkie atrakcyjne widżety na stronie w pewnym stopniu ją obciążają spowalniając działanie.

>
Ta strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności naszego serwisu. Rozumiem Więcej