Budowa Stron i Sklepów Internetowych ☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

  Budowa Stron i Sklepów Internetowych
☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

O NAS STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Praca zdalna w 2024 roku.
Pomysły na własny biznes w Internecie


Dobre pomysły na własny biznes w sieci

Praca z domu w 2023 roku

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością masz już dosyć siedzenia w domu i chcesz zacząć zarabiać przez Internet. Dodatkowy czas, związany z dużą ilością dni wolnych od pracy w 2024 roku możesz wykorzystać na bezpieczne wejście w świat przedsiębiorczości by stopniowo rozwijać własną działalność. Praca z domu wiąże się ściśle z działaniami prowadzonymi w Internecie.

Nawet jeśli zdecydujesz się na aktywność twórczą albo niewielką produkcję rękodzielniczą, to sieć będzie miejscem promocji lub sprzedaży. Podstawowym i najłatwiejszym sposobem na zarabianie online jest założenie własnej strony internetowej, na której będziesz oferował swoje usługi.

Niezbędne jest umiejętne jej wypozycjonowanie, oraz przygotowanie atrakcyjnego portfolio, które będzie przyciągać klientów. Warto także odpowiednio się wypromować, na przykład w mediach społecznościowych. Gdy uświadomisz sobie, jak ogromny potencjał posiada praca przez Internet, na pewno sam znajdziesz kilka dobrych pomysłów na biznes w sieci. Aby było Ci łatwiej, zobacz kilka propozycji.


Praca w domu a działalność gospodarcza

Logo CEDG

Rozpoczęcie pracy na własny rachunek nie musi wiązać się z dopełnieniem licznych formalności i zgłębianiem szeregu przepisów. Istnieje kilka rozwiązań, które ułatwiają początkującym osobom wejście w świat przedsiębiorczości. Jest nim na przykład działalność nierejestrowana. Jeśli Twój miesięczny przychód nie przekracza połowy minimalnego wynagrodzenia brutto, nie jest konieczne zakładanie działalności gospodarczej. W takim przypadku musisz jedynie spełniać kilka wymagań i zastosować się do niewielkich obowiązków wynikających z tego statusu. Wszystkie najnowsze i wyczerpujące informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Kiedy możesz prowadzić działalność nierejestrowaną.

Limit przychodów dla działalności nieewidencjonowanej w 2024 roku zmieni się dwa razy. Od stycznia do czerwca 2024 roku wynosi 3181,50 zł, a od lipca 2024 roku – 3225 zł.
Źródło: biznes.gov.pl, grudzień 2023 r.


Logo Useme

Kolejnym sposobem ułatwiającym zdalny biznes jest skorzystanie z platformy useme.eu. Jest to portal pracy dla freelancerów i pracodawców. Dzięki niemu legalnie wystawisz fakturę VAT na wykonaną usługę albo produkt oraz zdobędziesz zlecenia i oferty pracy zdalnej. Działa to tak, że gdy dostaniesz zlecenie lub masz już ukończone dzieło, przesyłasz za pomocą tego portalu formularz z danymi klienta. Klient opłaca pro formę i otrzymuje fakturę VAT, a Ty umowę o dzieło. Po akceptacji, Useme wypłaci Ci wynagrodzenie. Odprowadzi za Ciebie podatek PIT i naliczy naturalnie swoją prowizję, która obecnie wynosi około 10%. Pieniądze na konto otrzymasz jeszcze tego samego dnia.

Jeżeli jednak planujesz nawiązać współpracę z większymi przedsiębiorcami (np. hurtownie czy operatorzy systemów płatności), prowadzenie własnej działalności może okazać się niezbędne. Wiele organizacji nie współpracuje bowiem z osobami fizycznymi.

Gdy zmierzasz w kierunku pracy twórczej, a Twoje działania mają charakter edukacyjny albo są to projekty związane z grafiką, produkcją filmów, nagrań wideo, copywritingiem czy informatyką, doskonale sprawdzi się Umowa o Dzieło z Przeniesieniem Praw autorskich. Tego typu zadania, które są dziełem, udokumentujesz i rozliczysz w prosty sposób na koniec roku. W niektórych przypadkach Umowa o Dzieło jest korzystniejsza dla zleceniodawcy, niż faktura VAT o czym przeczytasz tutaj.


Finansowanie własnej działalności

Finansowanie własnej działalności gospodarczej

Jeśli masz już pomysł na biznes, ale brakuje na ten cel własnych środków, dobrym rozwiązaniem jest dofinansowanie z Urzędu Pracy. Taka dotacja jest bezzwrotna, jeśli wydasz pozyskane pieniądze na zakupy opisane we wniosku i będziesz prowadzić działalność co najmniej przez 12 miesięcy. Uzyskane fundusze możesz przeznaczyć na uruchomienie strony internetowej, niezbędne wyposażenie albo reklamę i marketing. Od tego zacznij. To są darmowe pieniądze!
Inne sposoby na zdobycie gotówki to:

 • ❯  Dotacje z Funduszy Europejskich,
 • ❯  Finansowanie społecznościowe z platform crowdfundingowych,
 • ❯  Kredyty na działalność gospodarczą,
 • ❯  Znalezienie prywatnych inwestorów,
 • ❯  Leasing.

Pomysły na własny biznes. Inspiracje oraz gotowe projekty

Własny sklep internetowy

Najlepszym sposobem sprzedaży w sieci jest własny sklep internetowy. To narzędzie, które dopasujesz do swojego modelu biznesowego a ofertę swoich produktów umieścisz na blogu, w mediach społecznościowych i w wielu innych miejscach, które odwiedzają internauci. Sprzedaż internetowa wzrasta z miesiąca na miesiąc a do zakupów online przekonują się dziś osoby, które wcześniej kupowały tylko w sklepach stacjonarnych. Większość firm posiadających sklepy stacjonarne posiada również ich internetową wersję.

2. Dropshipping – to najtańszy sposób na biznes związany z handlem

Pozwala on na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie bez konieczności inwestowania pieniędzy w magazynowanie czy zakup produktów. Skupiasz się wówczas tylko na prowadzeniu sklepu internetowego, szukaniem klientów i marketingiem. Za kompletowanie zamówień i ich wysyłkę odpowiadają hurtownie. Jeśli działasz na zasadzie dropshippingu, ograniczasz się do samej sprzedaży, bez konieczności sprowadzania, magazynowania i wysyłania produktów. Ta praca przez Internet polega na pozyskiwaniu klientów, na przykład dzięki reklamom i zachęceniu ich do zakupu za pośrednictwem Twojej strony.

3. Rękodzieło – połączenie biznesu i hobby

Rękodzieło

Produkty handmade to jedne z najlepszych towarów, do sprzedawania w sklepie internetowym. Ponieważ są to przedmioty unikalne, więc z łatwością wyróżnisz się wśród konkurencji.
Jakie przedmioty możesz wykonywać w domu?

 • ❯  Akcesoria odzieżowe, koszulki z nadrukiem,
 • ❯  Bransoletki, kolczyki, naszyjniki,
 • ❯  Kartki okolicznościowe, plakaty, obrazy,
 • ❯  Kosze prezentowe, bukiety, maskotki, świeczki.

4. Korepetycje i szkolenia online – pomysł na biznes bardzo na czasie

Edukacja przez Internet

Zapotrzebowanie na wsparcie procesu edukacyjnego jest teraz większe niż kiedykolwiek. Uzupełnia również tradycyjną ścieżkę dydaktyczną. Wykorzystaj ten moment i dziel się z swoją wiedzą z innymi online. Szkolenia mogą dotyczyć dowolnej dziedziny. Od przedmiotów typowo szkolnych, jak fizyka, poprzez grafikę czy programowanie, po umiejętności hobbistyczne dotyczące muzyki czy majsterkowania. Nagrane szkolenia możesz sprzedawać jako pliki cyfrowe w postaci e-booków, audiobooków albo filmów.

5. Tworzenie prezentacji multimedialnych

Jeśli doskonale radzisz sobie z obsługą programu PowerPoint, to zacznij tworzyć prezentacje dla innych. Nie każdy potrafi robić to szybko i skutecznie, a dobra prezentacja jest często kluczem do zaliczenia semestru na uczelni, awansu albo premii. Chętnych do wykorzystania twojej wiedzy o prezentacjach na pewno nie zabraknie. Dyskrecja i możliwość skorzystania z Twoich internetowych porad zacznie przyciągać coraz więcej osób.

6. Wirtualna asystentka/asystent

Prace administracyjne, kontrolowanie kalendarza, umawianie spotkań, odpisywanie na oferty i e-maile, to wszystko można robić zdalnie we własnym domu. Jeżeli mógłbyś komuś pomóc w prowadzeniu firmy, jest to pomysł na biznes dla Ciebie. Wirtualny asystent/asystentka to zawód przyszłości szczególnie dla osób, które z różnych przyczyn muszą pracować w domu.

7. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych

Prowadzenie profiulu w mediach społecznościowych

Własny kanał na YouTube to świetny sposób na zarabianie. Pod warunkiem, że ma się coś ciekawego do przekazania i potrafi się to zrobić w unikatowy sposób. Prowadzenie profilu dla gwiazdy lub firmy, może być znakomitym sposobem na zarabianie, jeśli lubisz media społecznościowe. Wiele osób ma tam swoje konta, na których nic się nie dzieje choć powinno. Właściwe prowadzenie konta, zamieszczanie postów i zdjęć w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą oraz dbanie o jak największą liczbę polubień profilu może być twoim zadaniem.
Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i swobodnie poruszasz się po mediach społecznościowych, Twoją pracą przez Internet w domu mogą być właśnie social media, z których korzysta każda poważna firma. Social Media to świetny sposób na zwiększenie świadomości marki i zwiększenie zainteresowania. Na pewno widziałeś gwiazdy filmu i estrady, polityków oraz firmy docierające do swoich odbiorców na portalach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook czy Instagram. Większość z tych osób jest zazwyczaj zajęta swoją pracą, nie poświęcając wiele czasu na media społecznościowe. W związku z tym zatrudniają freelancerów do zarządzania społecznym kontem medialnym w ich imieniu.

Pomysł na biznes w domu. Podsumowanie

Praca z domu w 2023 roku

Sprzedaż przez Internet oraz świadczenie usług w cyfrowym świecie jest niewątpliwie słusznym i nieodwracalnym trendem. Znajdź swoją niszę i pokaż w czym jesteś dobry. Nie musisz od razu być ekspertem, ale powinieneś zdecydować, w jakiej branży chcesz aktywnie działać. Zacznij pisać swój blog i systematycznie twórz treść. Stwórz autorskie miejsce z własną domeną i oryginalnym kontentem. Zawsze twórz dodatkową wartość.

Dawanie czegoś ekstra tworzy autorytet, a autorytet budzi zaufanie. A to z kolei pomaga w stałym powiększaniu grona odbiorców i czytelników. Zacznij tworzyć własną listę mailingową. Jest to jeden z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w sieci. Odpowiednie działania marketingowe, skierowane do aktywnej grupy subskrybentów e-mail, przyniesie Ci niebagatelne zyski. Kluczową kwestią jest też cierpliwość. Pomyśl o długofalowych rezultatach swoich obecnych działań.


Jak napisać krótki biznesplan. Gotowy wzór do pobrania w formacie PDF

Wzór Umowy o Dzieło PDF

Biznesplan pozwoli Ci na zebranie wszystkich pomysłów na biznes w jednym miejscu. Będziesz mógł w każdej chwili do niego wrócić i sprawdzić, w jakim stopniu realizujesz wszystkie wcześniejsze założenia. Zarządzanie firmą związane jest ze sporą odpowiedzialnością, a także koniecznością myślenia o dwa kroki do przodu. Pamiętaj, że każdy przedsiębiorca musi walczyć o przetrwanie i realizację swoich celów na kilku płaszczyznach.
Kluczowe jest nie tylko zmierzenie się z własnymi słabościami, ale także z konkurencją. Dobry biznesplan powinien być spójny, a jednocześnie zawierać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące działalności gospodarczej i tego, w którym kierunku powinien zmierzać przedsiębiorca. Typowy biznesplan składa się z kilku podstawowych części:

 • ❯  Charakterystyka i cel pomysłu,
 • ❯  Opis oferowanego produktu albo usługi,
 • ❯  Badanie rynku i konkurencja,
 • ❯  Strategia i plan marketingowy,
 • ❯  Finansowanie przedsięwzięcia.

Co powinien zawierać dobry i skuteczny biznes plan zobaczysz w przygotowanym dokumencie poniżej a my, tradycyjnie już zapraszamy do stałej współpracy. Odwiedź naszą stronę: webstudio.com.pl


⇩  Biznesplan PDF
Ewelina

Autor: Ewelina
Data publikacji: 19-10-2021 | Aktualizacja: 31-01-2024

Oceń artykuł:

>