Budowa Stron i Sklepów Internetowych ☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

  Budowa Stron i Sklepów Internetowych
☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

START STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Tinder to aplikacja, która połączyła tysiące par.
Jak to wykorzystać w marketingu internetowym?


Czym jest Tinder i jak działa ten portal

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie. Została stworzona w 2012 roku i od tego czasu zdobyła ponad miliard użytkowników na całym świecie, w tym około 2 miliony Polaków. Aplikacja jest dostępna w 190 krajach i 40 językach. Pozwala na szybkie i łatwe poznawanie nowych ludzi na podstawie ich zdjęć, wieku, lokalizacji i zainteresowań.


W jaki sposób działa Tinder


Logotyp Tindera

Po zainstalowaniu aplikacji i uruchomieniu jej po raz pierwszy zakładasz konto. Podajesz podstawowe dane osobiste, takie jak płeć, wiek, lokalizacja i zainteresowania. Dzięki możliwości integracji z mediami społecznościowymi jest to bardzo proste. Zawsze możesz uzupełnić swój profil o dodatkowe informacje. Następnie aplikacja, posługując się technologią lokalizacji, wyświetla profile osób znajdujących się w pobliżu. Zdjęcia i prezentacje widzisz na ekranie. Możesz polubić lub odrzucić prezentowany profil. Jeśli obie osoby polubią się nawzajem, oznacza to, że mają wzajemne zainteresowanie. Wtedy mogą rozpocząć rozmowę.Co oferuje Tinder swoim użytkownikom

 • ❯  Tinder wykorzystuje geolokalizację, aby łączyć użytkowników w ich najbliższej okolicy,
 • ❯  Użytkownicy mogą filtrować wyniki wyszukiwania według płci, wieku, odległości oraz wielu innych kryteriów,
 • ❯  Super polubienie to sposób na pokazanie drugiej osobie, że jesteś szczególnie nią zainteresowany,
 • ❯  Boost to funkcja, która umożliwia Twojemu profilowi wyświetlanie się na szczycie wyników wyszukiwania przez 30 minut.

W podstawowym zakresie Tinder jest bezpłatny, ale do dyspozycji masz także płatne pakiety subskrypcji, które zapewniają dodatkowe funkcje, takie jak:

 • ❯  Nieograniczone polubienia. Możesz polubić dowolną liczbę profili,
 • ❯  Ponowny wybór. Możesz cofnąć swoją decyzję, jeśli przypadkowo odrzucisz czyjś profil,
 • ❯  Paszport. Przeglądasz użytkowników z dowolnego miejsca na świecie,
 • ❯  Brak reklam. Aplikacja randkowa wyświetlana jest bez reklam.

Opinie na temat portaluMożliwości aplikacji Tinder

Twórcy Tindera nie precyzują, w jaki sposób aplikacja powinna być wykorzystywana i pozostawiają użytkownikom pełną swobodę. Możesz znaleźć osoby gotowe na jedną randkę, w celu wspólnego wyjazdu, poszukiwać nowych znajomych albo partnera życiowego.

Krytyka Tindera za to, że daje możliwości, których wcześniej nie oferował inny program, jest nieuzasadniona. Może być zarówno pozytywnym, jak i negatywnym zjawiskiem w naszej kulturze. Zdecydowanie ułatwia nawiązywanie nowych znajomości i zawierania związków ale jednocześnie może przyczyniać się do propagowania erotyki i promowania wolnych związków.
Wykorzystanie Tindera w marketingu

Kto najczęściej korzysta z Tindera w Polsce


Statystyki dotyczące użytkowników tego portalu są dość zaskakujące. Okazuje się, że niemal połowa randkowiczów jest już w związku. Stan wolny deklaruje około 59% profili. Co piąta osoba ma stałego partnera lub małżonka, a co trzecia ma dziecko.

Z Tindera korzystają chętniej mężczyźni (57%). Wśród użytkowników dominuje najmłodsza grupa wiekowa (16-27) i są to osoby przeważnie z dużych lub średnich miast. Tylko 13% mieszka na wsi, chociaż grupa ta stanowi w badaniach ogółem aż 33%. W zdecydowanej większości są to ludzie nowocześni, mają ambitne cele, uczą się nowych rzeczy i nie boją się wyzwań. Śledząc nowości technologiczne żyją raczej w pośpiechu. Badania ukazują więc przekrój typowych ludzi XXI wieku, nastawionych na cele i osiągnięcia.


Potencjał marketingowy Tindera


Logotyp Tindera

Wiedząc, kim są użytkownicy Tindera, łatwiej dostosujesz swoje działania marketingowe na tej platformie. Duże zaangażowanie i powierzchnia reklamowa całego ekranu smartfona sprawia, że skutecznie skupiasz uwagę odbiorców, bez względu na ofertę produktową. Reklama na Tinderze nie jest jeszcze tak popularna jak w Google Ads czy na Facebooku, co zdecydowanie ogranicza konkurencję i zmniejsza koszty. Do dyspozycji masz kilka formatów reklamowych:

 • ❯  Karta profilu marki. Wyświetla się jako odpowiednik profilu użytkownika, i jest aktywna tylko w trakcie trwania kampanii. Składa się z galerii maksymalnie 6 zdjęć, a także posiada logotyp, nazwę marki i opis. Informacje stają się widoczne dla użytkownika po kliknięciu w zdjęcie profilowe. Przesunięcie w prawo oznacza połączenie się z marką. Pojawia się komunikat It’s match!, a do skrzynki odbiorczej trafia wiadomość z przyciskiem, który odsyła użytkownika do sklepu lub na Twoją stronę docelową.
 • ❯  Standardowa reklama na Tinderze. To reklama statyczna, która wyświetla się podczas przeglądania profili użytkowników. Przesunięcie w prawo jest równoznacznie z przeniesieniem od razu na stronę docelową.
 • ❯  Karta wideo. Działa podobnie jak Native Display, ale zamiast statycznego obrazu pojawia się film. Efektem jest lepsze wyróżnienie się i wzbudzenie większego zaangażowania. Wideo można odtwarzać i zatrzymywać, oglądając z dźwiękiem lub bez.
 • ❯  Sponsorowana wiadomość. Zdecydowanie największą skuteczność i najwyższy odsetek dotarcia do użytkownika zapewnia reklama typu Sponsored Inbox Message. To forma wiadomości z klikalnym przyciskiem, dostarczana bezpośrednio do skrzynki odbiorczej w aplikacji. Wiadomość zawsze pojawia się jako ostatnia i pozostaje tam do końca kampanii, chyba że użytkownik sam ją usunie. Komunikat może być czytany wielokrotnie i zapewnia możliwość bezpośredniej komunikacji marki z potencjalnym klientem.
 • ❯  Ankieta w Tinder Ads. Jest to interaktywny format reklamy. Ma postać filmu z zaproszeniem do wypełnienia ankiety. Po akceptacji, użytkownik otrzymuje zestaw maksymalnie 5 pytań, które pojawiają się po kolei. Udzielanie odpowiedzi działa analogicznie do akceptowania i odrzucania kandydatów. Na końcu ankiety pokazuje się wynik. Z reguły jest to produkt, który na podstawie odpowiedzi został przypisany jako para do ankietowanego. Rezultatem można się podzielić w social mediach, co daje dodatkową szansę na konwersję. Reklama w formacie Poll Card może się wyświetlić maksymalnie 2 razy temu samemu użytkownikowi.

Jak uruchomić reklamy na Tinderze


Reklamę na Tinderze stworzysz w podobny sposób, jak na Facebooku czy w systemie Google Ads a do uruchomienia kampanii możesz nawet użyć swoich kont na tych platformach. Najefektywniejszą metodą jest jednak reklama z poziomu panelu administracyjnego Tindera do którego prowadzi ten link. Zdecyduj o wyborze najwygodniejszej i najbardziej optymalnej opcji.


Tinder Ads z konta Facebooka


Jeśli system reklamowy Meta jest Ci dobrze znany, postępuj według poniższych kroków:

 • ❯  Zaloguj się na konto firmowe w Menedżerze reklam,
 • ❯  Utwórz nową kampanię, wybierz odpowiedni cel i nowy zestaw reklam,
 • ❯  Wybierz ręczne ustawienia miejsc docelowych i zaznacz koniecznie opcję Audience Network oraz Facebook (ta druga opcja jest niestety obowiązkowa). W sieci Audience Network znajdują się aplikacje randkowe, do których należy między innymi Tinder,
 • ❯  Dokończ konfigurowanie kampanii w tradycyjny sposób.

W przypadku uruchamiania reklam z konta Facebooka, Tinder nie będzie jedynym miejscem ich wyświetlania, więc nie masz dużego wpływu na ich skuteczność.


Reklama na Tinderze z konta Google Ads


Google Ads pozwala na wybór aplikacji Tinder jako miejsca wyświetlania reklam, ale ma to sens tylko w sytuacji, gdy jako cel kampanii wybierzemy ruch w witrynie. Cała procedura wygląda następująco:

 • ❯  Logujesz się na swoje konto Google Ads,
 • ❯  Tworzysz nową kampanię, jako cel wybierasz: ruch w witrynie i typ kampanii: sieć reklamowa,
 • ❯  Określasz grupę docelową, uzupełniasz pozostałe parametry i ustalasz budżet,
 • ❯  Wskazujesz miejsce docelowe wpisując Tinder i wybierasz z wyświetlonej listy odpowiednie aplikacje,
 • ❯  Tworzysz kreację i finalizujesz konfigurowanie kampanii.

Tworzenie kampanii w systemie Tinder Ads


To metoda, dzięki której Twoja reklama na Tinderze zostanie precyzyjnie stargetowana i poprawnie uruchomiona. Masz bezpośredni kontakt z obsługą Tinder Ads. Gdy wyślesz wiadomość na adsales@gotinder.com, otrzymasz wsparcie przydzielonego Managera, który poprowadzi Cię przez cały proces wdrażania kampanii.

Reklama na Tinderze przygotowana przy współpracy z opiekunem konta to więcej opcji wyboru budżetu, formatu reklam oraz grupy docelowej. Możesz kierować przekaz na podstawie takich cech odbiorców, jak płeć, wiek, lokalizacja, model i system operacyjny urządzenia, sieć komórkowa oraz język, a nawet zainteresowania, wśród których jest kilka opcji.


Tworzenie kampanii w systemie Tinder Ads

W jakich branżach sprawdza się reklama na Tinderze

 • ❯  W sposób naturalny i bez podejmowania wielu wysiłków branża gastronomiczna, hotelarska i eventowa trafi ze swoim przekazem do licznej grupy odbiorców Tindera, gdzie propozycja idealnego miejsca na pierwszą randkę będzie mile widziana.
 • ❯  Jeśli prowadzisz osiedlową cukiernię z ręcznie zdobionymi słodkościami i chcesz pochwalić się swoim kunsztem, a przy okazji również zwiększyć sprzedaż, wybierz reklamę Karta Wideo. Nagraj krótki film, na którym pokazujesz, jak powstają spersonalizowane dekoracje na efektownych wypiekach.
 • ❯  Gdy Twoja sieć restauracji to nie tylko miejsca z pysznym jedzeniem, użyj Sponsorowanej Wiadomości, aby zaprosić użytkowników na idealną pierwszą randkę z wyjątkowym menu i romantyczną oprawą. Zaproponuj rabat na dane hasło i ciesz się większą rozpoznawalnością marki oraz nowymi klientami.
 • ❯  Jesteś właścicielem sklepu internetowego z odzieżą albo sprzętem sportowym? Ruch w witrynie i wzrost zakupów produktów pomoże Ci zapewnić reklama w formacie Karta Profilu Marki, która zachęci użytkowników do zadbania o swoje zdrowie, sylwetkę i modny wygląd z pomocą Twoich produktów.
 • ❯  Prowadzisz salon jubilerski z biżuterią o unikalnych wzorach i chcesz, aby więcej osób się o niej dowiedziało? Zaprezentuj zestawy dla par, na przykład komplety bransoletek. Postaw na reklamę, która uzyska wiele konwersji w kampaniach z celem zasięg, świadomość marki czy ruch w witrynie.
 • ❯  Wypożyczasz kampery z rezerwacją online? Zyskaj więcej konwersji dzięki formatowi Poll Card. Ankieta pomoże wybrać odpowiedni model kampera na weekend we dwoje, w oparciu o deklarowany cel podróży czy upodobania związane z wystrojem wnętrza. Na karcie z wynikami umieść dodatkowo kod rabatowy.

Pamiętaj, że Tinder bazuje na geolokalizacji, więc jest to doskonałe miejsce dla lokalnych kampanii. Dzięki temu łatwo jest dotrzeć do grupy docelowej okolicznych odbiorców i zwrócić uwagę na swoją markę. Reklamę na tym portalu możesz także kierować pod kątem zainteresowań tej społeczności. Każdy użytkownik, zanim zacznie korzystać z Tindera, musi wybrać kilka zainteresowań, pasji oraz hobby z listy stworzonej podczas rejestracji. Służy to lepszemu dopasowaniu par o podobnych zainteresowaniach. Wykorzystaj ten potencjał w swoich reklamach.

Przyszłość Tindera w marketingu internetowym

Wszystko wskazuje na to, że Tinder nie przestanie istnieć wraz z chwilowym trendem tak, jak wiele tego typu aplikacji. Twórcy rozwijają swój program i starają się zachować jego unikatowość, unikając ewoluacji w kierunku tradycyjnych portali randkowych. Prawdopodobnie Tinder będzie odgrywał coraz większą rolę w marketingu internetowym. Jest platformą opartą na danych, które pozwalają reklamodawcom precyzyjnie dotrzeć do użytkowników o określonych zachowaniach i demografii. Konto Premium, które nie limituje lokalizacji z ponad 60 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie dodatkowo zwiększa i tak już szeroki zakres możliwości marketingowych. Czy nadal będzie on niczym Amazon wśród światowych platform sprzedaży? Zadecydują o tym marketingowcy, i single.

Ewelina

Autor: Ewelina
Data publikacji: 16.12.2023 | Aktualizacja: 01.02.2024

Oceń artykuł:

>