Budowa Stron i Sklepów Internetowych ☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

  Budowa Stron i Sklepów Internetowych
☎   +48 885 550 000     info@webstudio.com.pl

O NAS STRONY INTERNETOWE SKLEPY E-COMMERCE COPYWRITING GRAFIKA INTERNETOWA KONTAKT CENNIK PORADNIK

Sztuczna inteligencja
w przeglądarce Microsoftu


Co to jest ChatGPT i czym się różni od tradycyjnej wyszukiwarki?

Logo OpenAI

Wyszukiwarka internetowa, taka jak Google czy Bing w swojej tradycyjnej wersji, jest koncepcją powszechnie znaną. Wpisując zapytanie w okno wyszukiwania otrzymujesz w odpowiedzi listę stron albo obrazów lub wideo, które prawdopodobnie najlepiej pasują do tej frazy. Odwiedzając wyświetlone witryny samodzielnie szukasz na nich informacji. Microsoft Bing dzięki OpenAI może tą czynność wykonać za Ciebie. To pierwsza na świecie wyszukiwarka internetowa wykorzystująca sztuczną inteligencją firmy OpenAI.

ChatGPT służy do generowania tekstów w języku naturalnym, interpretowania wyników wyszukiwania i udzielania odpowiedzi bardzo zbliżonych do odpowiedzi człowieka. Można z nim rozmawiać w każdym języku i jest całkowicie darmowy. Bing potrafi streszczać informacje, dzielić się pomysłami, generować treści takie jak reklamy czy opowiadania, tworzyć plany, a nawet potrafi pisać kod oprogramowania. Wykorzystuje algorytm OpenAI do lepszego zrozumienia intencji użytkownika i dostarczania trafniejszych wyników wyszukiwania.

Co potrafi sztuczna inteligencja w Bing?

Nowa funkcjonalność Binga uwzględnia kontekst zapytania, dzięki temu użyteczność wyszukiwarki i jakości wyników wyszukiwania jest bardzo wysoka. Przekłada się to na lepsze doświadczenie użytkownika i zwiększenie popularności wyszukiwarki. Czat oparty o sztuczną inteligencję w wyszukiwarce Bing jest dostępny dla wszystkich. Aby zacząć z niego korzystać wystarczy konto Microsoft. Logując się w nowej wyszukiwarce Bing lub w przeglądarce Edge za pomocą swojego konta Microsoft, masz dostęp do otwartej wersji obsługiwanej przez GPT-4. Microsoft na bieżąco aktualizuje swój czat, dodając wiele nowych funkcjonalności oraz obsługę wtyczek.

Jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją?

AI posługuje się językiem naturalnym który następnie tłumaczy na kod komputerowy i zwraca trafne odpowiedzi. Rozmowa ze sztuczną inteligencją jest więc łatwa a stwierdzenie, że będzie to nowa, najważniejsza umiejętność na rynku pracy wcale nie jest przesadzone. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych regułach.

●  Zawrzyj w pytaniu konkretne oczekiwania dotyczące odpowiedzi. Może to być informacja o tym, że potrzebujesz porady, tekstu reklamowego lub danych w formie tabeli,

●  Formułuj pytania tak, aby były zrozumiałe i precyzyjne. Zbyt ogólne, będą skutkować nieprecyzyjnymi odpowiedziami,

●  Opisz kontekst, który jest potrzebny w przypadku danego zagadnienia. Możesz dodać, żeby Chatbot wcielił się w rolę specjalisty w konkretnym temacie,

●  Używaj prostego języka. Skomplikowane słownictwo utrudnia komunikację. Unikaj też długich zdań i skrótów, które mogą być niezrozumiałe,

●  Próbuj różnych pytań i zadawaj pytania na różne sposoby. Jeśli Chatbot ma problemy z odpowiedzią, zadaj pytanie po angielsku i poproś o odpowiedź po polsku,

Tekst, który wygeneruje sztuczna inteligencja zawsze wymaga kontroli, edycji i dostosowania. Spraw, aby jak najbardziej pasował do kontekstu, stylu i wymagań związanych z Twoją intencją. Upewnij się, że treść jest spójna i zrozumiała dla odbiorców. Jeśli trzeba, zmodyfikuj język lub kontekst wypowiedzi.

Weryfikacja. Nie zapomnij, aby za każdym razem sprawdzać informacje, które otrzymujesz od sztucznej inteligencji. Część z nich będzie nieaktualna, niedokładna, a nawet nieprawdziwa. To na Tobie, jako autorze, spoczywa obowiązek weryfikacji.


Przykładowe zastosowania nowej technologii

Dzięki funkcjonalności wykorzystującej przetwarzanie języka naturalnego, istnieje wiele praktycznych zastosowań. Oto kilka z nich:

  • ❯  Wyszukiwanie informacji – używając Binga możesz wprowadzać pytania w języku naturalnym, aby otrzymywać bardziej trafne wyniki wyszukiwania. Dzięki temu znajdziesz potrzebne informacje szybciej i łatwiej.
  • ❯  Przetwarzanie mowy – użytkownicy mogą zadawać ustne pytania, a system rozpozna i zinterpretuje intencje użytkownika. Bing może być wykorzystany do przetwarzania mowy.
  • ❯  Obsługa klienta – Chatbot wykorzystujący Binga odpowie na pytania klientów w języku naturalnym, co przyspieszy czas i zwiększy wydajność obsługi.
  • ❯  Tłumaczenie tekstu – Bing może również być wykorzystany do tłumaczenia tekstu na inne języki. Dzięki temu możesz łatwo tłumaczyć tekst na języki, których nie znasz.
  • ❯  Generowanie obrazów - Możesz poprosić Copilota o stworzenie niepowtarzalnego obrazu, używając tylko Twoich słów. Kreator działa najlepiej, gdy jesteś kreatywny i opisowy, dodawaj więc szczegóły, przymiotniki, lokalizacje a nawet style artystyczne takie jak "fotografia cyfrowa" albo "fotorealizm".

Jak widzisz, nowe funkcjonalności Binga pozwalają na lepsze wykorzystanie wyszukiwarki w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, medycyna, biznes czy obsługa klienta.


Jak używać Microsoft Edge i korzystać ze sztucznej inteligencji?

ChatGPT w Bing

Aby rozpocząć rozmowę ze sztuczną inteligencją kliknij na dużą ikonę Bing w prawym, górnym rogu przeglądarki Edge. Zostanie wówczas aktywowany pasek boczny z chat botem po prawej stronie. Funkcjonalność i wygląd interfejsu jest taki sam, jak w aplikacji Bing na smartfony. Możesz więc zadawać identyczne pytania, a także poprosić na przykład o napisanie trasy dojazdu, opowiadania czy przepisu kulinarnego.

Dostęp do Bing jest możliwy w każdej przeglądarce internetowej. Chcąc jednak wykorzystać wszystkie możliwości czatu, warto otworzyć ją w przeglądarce Microsoft Edge. Podczas dialogu brany jest pod uwagę kontekst strony internetowej, którą aktualnie przeglądasz. W związku z tym, możesz poprosić chatbota o streszczenie informacji z którymi się zapoznajesz albo o podsumowanie w trakcie przeglądania rozbudowanych dokumentów.

Sztuczna inteligencja stworzona przez OpenAI z pewnością ułatwia i przyśpiesza pracę, ale odpowiedzi zawsze musi zweryfikować człowiek, aby mieć pewność, że są wiarygodne. Pamiętaj, że chat został stworzony do kreowania treści, analiza ich wiarygodności nie jest jego zadaniem. Przy każdej swojej aktywności chat załącza przypisy ze źródłami swoich informacji. Możesz więc (i powinieneś) na bieżąco weryfikować poprawność odpowiedzi.


W jaki sposób działa ChatGPT w Bing?

Logo wyszukiwarki Bing

Po wpisaniu polecenia, Bing przegląda w tle zasoby całej sieci internetowej, przez chwilę je przetwarza, następnie znajduje odpowiedź, której szukasz i zamiast wyświetlać strony z wynikami, generuje odpowiedź na Twoje konkretne pytanie. Może również uwzględniać kontekst osoby zadającej pytanie pobierając informacje o zalogowanym użytkowniku z konta Microsoft. Bierze pod uwagę lokalizację użytkownika, określone widełki cenowe, wolny czas w kalendarzu czy np. preferencje dotyczące posiłków.

Sztuczna inteligencja pozwala także generować elementy wizualne. Dobrze radzi sobie z tworzeniem obrazów, wykresów czy diagramów, spełniając jeszcze więcej intencji użytkownika. Możesz także doprecyzować ostatnie polecenia czy dopytywać się o otrzymane wyniki utrzymując sens całej konwersacji.

Choć nie jest to narzędzie idealne to popełnia niewiele błędów i cały czas jest udoskonalane. Dialog z czatem potrafi być bardzo wartościowy i wciągający w dyskusję. Możesz przeglądać historię czatu oraz swobodnie zapisywać, eksportować oraz dzielić się swoimi rozmowami z innymi użytkownikami. Wiadomości wygenerowane przez Bing Chat możesz wygodnie importować do innych narzędzi oraz programów wchodzących w skład pakietu Microsoft 365.


Co potrafi Copilot z Bing w 2024 roku?

Logo aplikacji Copilot

Dzięki przeglądarce Microsoft Edge z wbudowanym nowym systemem Copilot możesz zadawać złożone pytania aby otrzymać wyczerpujące odpowiedzi. Uzyskasz podsumowanie informacji na stronie, trafne cytaty albo wersję roboczą dokumentu. To wszystko w trakcie przeglądania stron i bez konieczności przełączania się między kartami ani opuszczania przeglądarki. Wystarczy kliknąć ikonę Copilot na pasku bocznym. Copilot działając w środowisku Bing zapewnia nowy rodzaj wyszukiwania.

●  Poza generowaniem listy odpowiednich linków, Copilot konsoliduje wiarygodne źródła w sieci i daje Ci jednoznaczną, podsumowującą odpowiedź,

●  Wyszukuje w naturalny sposób, który kojarzy się z tym, jak mówisz, piszesz i myślisz,

●  W środowisku Copilot możesz zadawać pytania uzupełniające do początkowego wyszukiwania, aby uzyskać jeszcze dokładniejsze odpowiedzi,

●  Copilot używany jako narzędzie kreatywne może pomóc Ci w pisaniu wierszy, opowiadań, a nawet dzieleniu się pomysłami na projekt.

Dzięki tej nowej aplikacji masz dostęp do Copilota w dowolnym miejscu i czasie. Zadawaj pytania o wszystko, co chcesz, od pytań o ciekawostki po tworzenie obrazów. Copilot udzieli Ci szybkich i pomocnych odpowiedzi oraz sugestii, co zrobić dalej. Możesz używać głosu do wyszukiwania lub czatowania, a Twoja historia i preferencje wyszukiwania zostaną zsynchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach.

Jacek

Autor: Jacek
Data publikacji: 10-06-2023 | Aktualizacja: 21-02-2024

Oceń artykuł:

>